Gimnastyka słowiańska

O mnie i gimnastyce

Początek

Parę lat temu, przeglądając strony internetowe, natknęłam się na ogłoszenie o warsztatach dla kobiet z Gimnastyki Słowiańskiej. Był to czas szczególnie trudny w moim życiu, czas dużych przemian, definiowania życia na nowo. Po rozstaniu z mężem, kiedy rozsypałam się na drobne kawałeczki, zaczęłam powtórnie składać w całość moje życie i samą siebie. Od lat praktykowałam jogę i niewątpliwie ta praktyka dała mi siłę do pozbierania się i dostrzeżenia dobrych stron zaistniałej sytuacji. Ale…
Ale czegoś zaczęło mi brakować… Potrzebowałam kobiecego wsparcia, podniesienia swojej żeńskiej energii. Pewnego rodzaju „ukobiecenia”…

Tak więc, niepozorne internetowe ogłoszenie wzbudziło moją ciekawość. Jakoś poczułam, że chcę tam być. Nie wiedziałam jeszcze, co to, tak naprawdę, jest ta Gimnastyka Słowiańska, ale perspektywa weekendu spędzonego z samymi kobietami
i praktykowaniem wyłącznie kobiecej formy ruchu sprawiła, że szybko podjęłam decyzję. Jadę!
W pośpiechu załatwiłam formalności, zadbałam o opiekę dla dzieci, zapakowałam walizkę wrzucając do niej konieczną (według organizatorów) długą spódnicę.
Wsiadłam w samochód i pojechałam….

o mnie

Gimnastyka słowiańska

o gimnastyce słowiańskiej

Moc Słowian

Ćwiczenia Gimnastyki Słowiańskiej znane są w Polsce od niespełna kilku lat, a dotarły do nas ze wschodu, z Białorusi, gdzie przetrwały przekazywane przez kobiety z pokolenia na pokolenie jako sposób na utrzymanie ciała i ducha w dobrym zdrowiu, w pełni sił i harmonii.

Założeniem gimnastyki jest to, że mocą kobiety jest siła i energia, którą emanuje…

Kobieca gimnastyka

Gimnastyka Słowiańska to system 27 ćwiczeń przeznaczonych wyłącznie dla kobiet. Mogą ją ćwiczyć panie w każdym wieku i z różną kondycją fizyczną. Kierowana jest do wszystkich kobiet, które chcą zadbać o swoje zdrowie, sprawność, atrakcyjność i duchowość.

Wzmacniamy i rozciągamy takie obszary naszego ciała, jak: nogi, miednica, kręgosłup, biodra, brzuch, klatka piersiowa, ramiona, szyja, głowa. Pracujemy również z organami wewnętrznymi i gruczołami dokrewnymi, takimi jak: tarczyca, grasica, nadnercza.

Układ rozrodczy

Ćwiczenia mają korzystny wpływ na układ hormonalny i rozrodczy, są bezcennym wsparciem w okresie menopauzy, przy bolesnym miesiączkowaniu i w trudnościach z zajściem w ciążę.

Zaobserwowano wpływ na życie intymne, zwiększenie potencjału seksualnego i atrakcyjności. Na poziomie subtelnym, energetycznym poprzez pracę z kobiecymi obszarami ciała uwalniamy kobiecość, intuicję, budzimy twórczy potencjał. 

Duchowość

Poprzez połączenie ruchu z oddechem, wzmacniamy stabilność, równowagę i uważność.

Każde ćwiczenie w zestawie ma też swoje znaczenie i przypisaną mu afirmację. Można w ten sposób pracować nie tylko nad swoim ciałem, ale doskonalić się też duchowo.

Przekazywana w rodzinie z pokolenia na pokolenie, z matki na córkę, była swoistym darem kobiet z rodu dla dorastającej dziewczynki. Pewnego rodzaju elementem inicjacji w momencie osiągnięcia dojrzałości płciowej. Kiedy nastolatka dostawała pierwszej miesiączki, otrzymywała od matki lub babki swój zestaw 7 ćwiczeń. Regularna ich praktyka miała pomóc jej w znalezieniu i zatrzymaniu przy sobie mężczyzny, zajściu w ciążę, łatwym porodzie, utrzymaniu ciała w zdrowiu i sile oraz w znajdowaniu mądrości i wewnętrznej mocy, dzięki której kobieta z biegiem lat zmieniała się w szanowaną seniorkę swojego rodu i społeczności.
Gimnastyka słowiańska
Gimnastyka słowiańska
Gimnastyka słowiańska

Ode mnie dla Was!

Koszyk
Przewiń do góry