Joga Kundalini

Joga Kundalini

Czym jest Joga Kundalini?

Joga Kundalini to odmiana jogi, która często nazywana jest jogą świadomości lub esencją jogi.
Gdy ją praktykujemy zaczynamy odczuwać zjednoczenie z samym sobą. Stajemy się świadomi swojego ciała, umysłu i duszy.
Poprzez praktyki ciała i medytacje pracujemy przede wszystkim nad przepływem energii przez nasze ciało, odblokowujemy i równoważymy wszystko co jest w nierównowadze.
Wzmacniamy, uelastyczniamy oraz uzdrawiamy nasze ciało i naszego ducha. Joga Kundalini jest niezwykle silną praktyką pracy nad sobą i doskonale uzupełnia się z Gimnastyka Słowiańską.

Kobiety w tradycji Jogi Kundalini

Kobieta zwana jest Adi Shakti, co oznacza pierwotną energię lub pierwotną siłę.
Każda kobieta nosi w sobie niezwykłe błogosławieństwo. Tym błogosławieństwem jest niezrównana moc kreacji i tworzenia. Jest to moc do tego stopnia niezwykła, iż jest w stanie wykreować nowe życie.
W Kundalini Jodze aż 80 % nauczania poświęcone jest tematowi kobiet, aby podnosić świadomość kobiet, gdyż :

„Jeśli mężczyzna upadnie, upada jeden człowiek, jeśli upadnie kobieta, upada całe pokolenie”.

Kobieta posiada system nerwowy 11 razy silniejszy niż system nerwowy mężczyzny; jej Aura, Ciało Promienne, inteligencja i subtelność są 16 razy silniejsze niż u mężczyzn.
Kobiety w naturalny dla siebie sposób używają intuicji, która jest najszybszą i najbardziej nieskażoną częścią umysłu.
Półkule mózgowe kobiety współpracują ze sobą, dzięki temu kobieta ma pełniejszy obraz i odbiór rzeczywistości.
Kobieta jest narzędziem kreacji boskiej. To dzięki niej i przez nią jest możliwy akt stworzenia i zrodzenia ludzkiej istoty.
Kobieta jest w stanie, dzięki sile projekcji swojej Aury, ochraniać nowo narodzone, bezbronne dziecko.
Kobiety są obdarzone wyjątkową intuicją, inteligencją, wrażliwością i subtelnością. Są cierpliwe, wytrzymałe i silne – wszystko to ma pomóc im w trakcie ciąży, porodu, połogu i opieki nad dziećmi, ale wpływa również na pozostałe aspekty ich życia.
Mózg kobiety jest sześciotorowy. Natura dała jej ten dar, by mogła służyć, żywić i troszczyć się o swoje dzieci, męża i dom.
Kobieta potrafi radzić sobie z wieloma rzeczami na raz. Kundalini Joga jest ścieżką rozwoju duchowego idealną dla kobiet.
Współczesny świat stawia przed kobietą wiele zadań i wyzwań.
W związku z tym wiele kobiet utraciło swoją wrodzoną, pierwotną pewność siebie, poczucie własnej wartości, wiarę w swoje nieograniczone możliwości, oraz pełne zrozumienie swojej Natury (Natury kobiety – ucieleśnienia Shakti).

Kundalini Joga wzmacnia pole sensoryczne, intuicję, daje jasność umysłu i możliwość postrzegania rzeczywistości dokładnie taką, jaka ona jest.
Kundalini Joga jest jogą rozwoju świadomości!
Joga relaksuje, uspakaja oraz wzmacnia, regeneruje a zatem odmładza kobiece ciało.
Kobieta praktykując Kundalini Jogę odbywa swoistą Duchową Podróż do swojego wnętrza, poprzez uczenie się i poznawanie własnego ciała, odkrycie umysłu, jego natury, poprzez zdolność do odczuwania błogości, wyrażanie się i ekspresję. Uwieńczeniem tej Duchowej Podróży jest doświadczenie Duszy.
Podróż ta może doprowadzić do akceptacji i pokochania samej siebie, do odkrycia kobiecej promienności będącej naturalnym prawem przysługującym każdej kobiecie.
Kundalini Joga pomaga kobiecie odkryć w sobie „naturę bogini”, dzięki której każda kobieta staje się pełna, pewna siebie i całkowicie spełniona.

Źródło: http://www.3ho.pl/
joga kundalini
IMG-20210626-WA0034
joga kundalini
IMG-20210626-WA0030
IMG-20210626-WA0058
joga kundalini
joga kundalini
joga kundalini
joga kundalini
joga kundalini
Przewiń na górę