Joga Kundalini

Joga kundalini

Joga Kundalini jest niezwykle silną praktyką pracy nad sobą i doskonale uzupełnia się z Gimnastyka Słowiańską.

Czym jest Joga Kundalini?

Joga Kundalini to odmiana jogi, która często nazywana jest jogą świadomości lub esencją jogi. Gdy ją praktykujemy zaczynamy odczuwać zjednoczenie z samym sobą. Stajemy się świadomi swojego ciała, umysłu i duszy.

Poprzez praktyki ciała i medytacje pracujemy przede wszystkim nad przepływem energii przez nasze ciało, odblokowujemy i równoważymy wszystko co jest w nierównowadze. Wzmacniamy, uelastyczniamy oraz uzdrawiamy nasze ciało i naszego ducha. Joga Kundalini jest niezwykle silną praktyką pracy nad sobą i doskonale uzupełnia się z Gimnastyka Słowiańską.

Przepływ energii

Energia i jej przepływ zarówno w jodze kundalini jak i gimnastyce słowiańskiej stanowi podstawę do wzrostu samoświadomości. Ćwicząc otwieramy poszczególne CZARY/CZAKRY

Praktyka ciała, umysłu i duszy

Joga Kundalini cudownie uzupełnia się z Gimnastyką Słowiańską dając niesamowite efekty na poziomie DUSZY, UMYSŁU I CIAŁA

Superwidzenie

Wzmacnia pole sensoryczne, intuicję, daje jasność umysłu i możliwość postrzegania rzeczywistości dokładnie taką, jaka ona jest.

Kobiety w tradycji Jogi Kundalini

Adi Shakti

Kobieta zwana jest Adi Shakti, co oznacza pierwotną energię lub pierwotną siłę. Każda kobieta nosi w sobie niezwykłe błogosławieństwo. Tym błogosławieństwem jest niezrównana moc kreacji i tworzenia. Jest to moc do tego stopnia niezwykła, iż jest w stanie wykreować nowe życie.

W Kundalini Jodze aż 80 % nauczania poświęcone jest tematowi kobiet, aby podnosić świadomość kobiet, gdyż :

Aura kobiety

Kobieta posiada system nerwowy 11 razy silniejszy niż system nerwowy mężczyzny; jej Aura, Ciało Promienne, inteligencja i subtelność są 16 razy silniejsze niż u mężczyzn. Kobiety w naturalny dla siebie sposób używają intuicji, która jest najszybszą i najbardziej nieskażoną częścią umysłu.

Półkule mózgowe kobiety współpracują ze sobą, dzięki temu kobieta ma pełniejszy obraz i odbiór rzeczywistości. Kobieta jest narzędziem kreacji boskiej. To dzięki niej i przez nią jest możliwy akt stworzenia i zrodzenia ludzkiej istoty. Kobieta jest w stanie, dzięki sile projekcji swojej Aury, ochraniać nowo narodzone, bezbronne dziecko.

Kobiety są obdarzone wyjątkową intuicją, inteligencją, wrażliwością i subtelnością. Są cierpliwe, wytrzymałe i silne - wszystko to ma pomóc im w trakcie ciąży, porodu, połogu i opieki nad dziećmi, ale wpływa również na pozostałe aspekty ich życia. Mózg kobiety jest sześciotorowy. Natura dała jej ten dar, by mogła służyć, żywić i troszczyć się o swoje dzieci, męża i dom.

Duchowa podróż

Kobieta potrafi radzić sobie z wieloma rzeczami na raz. Kundalini Joga jest ścieżką rozwoju duchowego idealną dla kobiet. Współczesny świat stawia przed kobietą wiele zadań i wyzwań. W związku z tym wiele kobiet utraciło swoją wrodzoną, pierwotną pewność siebie, poczucie własnej wartości, wiarę w swoje nieograniczone możliwości, oraz pełne zrozumienie swojej Natury (Natury kobiety - ucieleśnienia Shakti).

Kundalini Joga wzmacnia pole sensoryczne, intuicję, daje jasność umysłu i możliwość postrzegania rzeczywistości dokładnie taką, jaka ona jest. Kundalini Joga jest jogą rozwoju świadomości! Joga relaksuje, uspakaja oraz wzmacnia, regeneruje a zatem odmładza kobiece ciało.

Kobieta praktykując Kundalini Jogę odbywa swoistą Duchową Podróż do swojego wnętrza, poprzez uczenie się i poznawanie własnego ciała, odkrycie umysłu, jego natury, poprzez zdolność do odczuwania błogości, wyrażanie się i ekspresję. Uwieńczeniem tej Duchowej Podróży jest doświadczenie Duszy. Podróż ta może doprowadzić do akceptacji i pokochania samej siebie, do odkrycia kobiecej promienności będącej naturalnym prawem przysługującym każdej kobiecie.

joga kundalini
joga kundalini
joga kundalini
joga kundalini
Koszyk
Przewiń do góry